EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski Dzień Języków to wydarzenie ustanowione przez Radę Europy w 2001 na 26 września, a mające na celu promocję nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy. W tym właśnie duchu w naszej szkole miały miejsce obchody tego święta.

Uroczystości odbywały się w poszczególnych klasach. Dzieci nauczyły się kilku zwrotów w obcych językach: hiszpańskim, greckim i niemieckim. Nasi uczniowie uczyli się również liczyć w języku hiszpańskim.

Po obejrzanych prezentacjach multimedialnych zatytułowanych European Day of Languages 2020. Europejski Dzień Języków Obcych 2020 przygotowanych przez panią Magdalenę Fudalewską-Poraszka -nauczycielkę języka angielskiego uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na pytania związane z językami krajów Europy. A wcale nie były to łatwe pytania!

Bo czy wiemy do jakiej rodziny należy język polski, niemiecki, czy też angielski? Albo w jakich językach należy szukać genezy takich wyrazów, jak abażur, robot lub piżama? Uczniowie klas czwartych tworzyli projekty koszulek reklamujących Dzień Języków.

Na koniec nasi wychowankowie szukali także argumentów dlaczego warto uczyć się języków obcych? Wniosek był jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

fotogaleria >>>

Magdalena Fudalewska-Poraszka