Życzenia świąteczne 

Z okazji zbliżających się świąt,
życzymy  uczniom, rodzicom,
nauczycielom i pracownikom szkoły
ciepła oraz rodzinnej atmosfery
przy świątecznym stole. 

JASEŁKA 2025

   W naszej szkole tradycją stało się już wystawianie jasełek przed świętami Bożego Narodzenia.  I w tym roku uczniowie różnych klas przygotowali szkolne jasełka (17 XII). Przedsięwzięcie było ambitne: ponad dwudziestu młodych aktorów wcielających się w postacie biblijne, chór anielskich głosów, muzykanci grający na różnych instrumentach (dzwonki, flety, skrzypce, akordeon, gitara, keyboard), zespół taneczny oraz Adam – czuwający nad nagłośnieniem. 
   Dzięki współpracy uczniów i odpowiedzialnych za nich nauczycieli udało się przedstawić historię narodzin Jezusa, który przyszedł na świat, aby zbawić człowieka. To wzruszające widowisko z Maryją, Józefem, Dzieciątkiem w żłóbku, pasterzami, aniołami, trzema królami, przy dźwiękach znanych kolęd – wprowadziło nas w atmosferę zbliżających się świąt.

   Wszystkim występującym uczniom
oraz tym reagującym żywo na widowni
– serdecznie dziękujemy. 
   Wesołych Świąt!

galeria zdjęć >>>

Mirosława Jagiełło
 Katarzyna Brzostowska
  ks. Mateusz Nawrot
 Sylwia Szumilas
 Dorota Słabicka
  Katarzyna Matłosz
   Edyta Sznabel
  Paulina Pleskacz
  Lidia Kiedos
  Małgorzata Żmijewska

Escape Room - na ratunek świątecznym relacjom 
 
Uczniowie klas 4c, 7b, 7c i 8b wzięli udział
w integracyjnych zabawach świątecznych w sali audiowizualnej.

Udział naszych uczniów
w akcji „Kartki z Iskierkami Emocji”
 
Uczniowie klas: 4b, 4c, 5c, 6b oraz 7b wzięli udział w wyjątkowej akcji „Kartki z Iskierkami Emocji”, której celem było obdarowanie osób samotnych, ubogich, bezdomnych oraz zmagających się z chorobami kartkami świąteczno - noworocznymi. To piękna inicjatywa, która łączy w sobie wrażliwość, empatię i gotowość do niesienia dobra drugiemu człowiekowi.

Turniej Mikołajkowy

Dnia 10.12.2025r  w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy dla uczniów klas pierwszych. Wydarzenie miało na celu integrację najmłodszych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz wprowadzenie świątecznej atmosfery.

Akcja dokarmiania zwierząt leśnych
– zbiórka kasztanów

W październiku nasza szkoła zorganizowała coroczną akcję zbiórki kasztanów, prowadzoną we współpracy z Kołem Łowieckim Knieja. Celem inicjatywy było wsparcie dokarmiania zwierząt żyjących w okolicznych lasach, przede wszystkim danieli oraz  saren i  jeleni,  które szczególnie chętnie sięgają po kasztany jako wartościowy pokarm w sezonie jesienno-zimowym.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

16 grudnia 2025 r.(wtorek):

16:30 – kl. 1 - 3,

17:00 – kl.  4 - 8

Pozostali nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim

Zmiana danych kontaktowych

Informujemy, że z dniem 01.01.2026 r.
zmianie ulega oficjalny adres e-mail szkoły.
Nowy adres do kontaktu to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o kierowanie wszelkiej korespondencji na powyższy adres.
Dotychczasowy e-mail  będzie aktywny do 31.12.2025 r.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA!

  W związku z tym, że przyszłym roku - 2026 będziemy obchodzić 180-tą rocznicę urodzin i 110-tą rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, już dziś zachęcamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie wiedzy o życiu i twórczości tego wspaniałego pisarza.