Życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się świąt,
życzymy uczniom, rodzicom,
nauczycielom i pracownikom szkoły
ciepła oraz rodzinnej atmosfery
przy świątecznym stole.
JASEŁKA 2025

W naszej szkole tradycją stało się już wystawianie jasełek przed świętami Bożego Narodzenia. I w tym roku uczniowie różnych klas przygotowali szkolne jasełka (17 XII). Przedsięwzięcie było ambitne: ponad dwudziestu młodych aktorów wcielających się w postacie biblijne, chór anielskich głosów, muzykanci grający na różnych instrumentach (dzwonki, flety, skrzypce, akordeon, gitara, keyboard), zespół taneczny oraz Adam – czuwający nad nagłośnieniem.
Dzięki współpracy uczniów i odpowiedzialnych za nich nauczycieli udało się przedstawić historię narodzin Jezusa, który przyszedł na świat, aby zbawić człowieka. To wzruszające widowisko z Maryją, Józefem, Dzieciątkiem w żłóbku, pasterzami, aniołami, trzema królami, przy dźwiękach znanych kolęd – wprowadziło nas w atmosferę zbliżających się świąt.
Wszystkim występującym uczniom
oraz tym reagującym żywo na widowni
– serdecznie dziękujemy.
Wesołych Świąt!
Mirosława Jagiełło
Katarzyna Brzostowska
ks. Mateusz Nawrot
Sylwia Szumilas
Dorota Słabicka
Katarzyna Matłosz
Edyta Sznabel
Paulina Pleskacz
Lidia Kiedos
Małgorzata Żmijewska

w integracyjnych zabawach świątecznych w sali audiowizualnej.
w akcji „Kartki z Iskierkami Emocji”
Uczniowie klas: 4b, 4c, 5c, 6b oraz 7b wzięli udział w wyjątkowej akcji „Kartki z Iskierkami Emocji”, której celem było obdarowanie osób samotnych, ubogich, bezdomnych oraz zmagających się z chorobami kartkami świąteczno - noworocznymi. To piękna inicjatywa, która łączy w sobie wrażliwość, empatię i gotowość do niesienia dobra drugiemu człowiekowi.Turniej Mikołajkowy

Dnia 10.12.2025r w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy dla uczniów klas pierwszych. Wydarzenie miało na celu integrację najmłodszych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz wprowadzenie świątecznej atmosfery.
Akcja dokarmiania zwierząt leśnych
– zbiórka kasztanów
W październiku nasza szkoła zorganizowała coroczną akcję zbiórki kasztanów, prowadzoną we współpracy z Kołem Łowieckim Knieja. Celem inicjatywy było wsparcie dokarmiania zwierząt żyjących w okolicznych lasach, przede wszystkim danieli oraz saren i jeleni, które szczególnie chętnie sięgają po kasztany jako wartościowy pokarm w sezonie jesienno-zimowym.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
16 grudnia 2025 r.(wtorek):

16:30 – kl. 1 - 3,
17:00 – kl. 4 - 8
Pozostali nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim
Zmiana danych kontaktowych

Informujemy, że z dniem 01.01.2026 r.
zmianie ulega oficjalny adres e-mail szkoły.
Nowy adres do kontaktu to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prosimy o kierowanie wszelkiej korespondencji na powyższy adres.
Dotychczasowy e-mail będzie aktywny do 31.12.2025 r.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA!

W związku z tym, że przyszłym roku - 2026 będziemy obchodzić 180-tą rocznicę urodzin i 110-tą rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, już dziś zachęcamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie wiedzy o życiu i twórczości tego wspaniałego pisarza.








