Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej
w drużynowych biegach przełajowych
W dniu 30.03.2026 r. odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Zawody zostały przeprowadzone na wyznaczonej trasie terenowej, która przebiegała przez obszar o zróżnicowanym ukształtowaniu.
W rywalizacji wzięli udział uczniowie z różnych szkół, podzieleni na kategorie wiekowe oraz płeć. Każdą szkołę reprezentowały kilkuosobowe drużyny. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, dobrą kondycją fizyczną oraz wolą walki.
Konkurs Recytatorski Czarowanie Słowem

Jury w składzie: p. Malwina Stachowska i p. Katarzyna Śnieżko
nie miało łatwego zadania. Poziom był wyrównany,
repertuar zróżnicowany, a wykonania cudowne.
Most Pokoleń

Z radością informujemy, że nasza szkoła dołączyła do projektu Most Pokoleń, wspierającego Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ul.gen.J.Bema 4-6 oraz Lubińskie Hospicjum Palium. W ramach tej inicjatywy objęliśmy wsparciem jedną z podopiecznych ZPO - panią Jolę.
"Patio"

Już dwukrotnie odbyło się międzyklasowe spotkanie w szkolnym "Patio", które połączyło radośnie uczniów. Od pierwszych chwil wydarzenie to, zorganizowane przez Wolontariat Szkolny pokazało jak dużą wartość ma wspólna rozmowa i działanie:)
Wizyty przedstawicieli liceów i techników
Wizyty przedstawicieli liceów i techników w podstawówkach to kluczowe elementy procesu rekrutacji i doradztwa zawodowego. Służą one lepszemu poznaniu oferty edukacyjnej przed podjęciem decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
12 i 13 marca zawitała do nas Przedstawicielka Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie pani Iwona Gołowejno, aby przedstawić ofertę szkoły. Uczniowie odbyli indywidualne rozmowy, w trakcie których otrzymali cenne wskazówki i praktyczne rady, jak w przyszłości dołączyć do grona tej elitarnej formacji. Spotkanie odbyło się na 8 godzinie lekcyjnej w trakcie zajęć z doradztwa zawodowego.
1. Konkurs Recytatorski „Czarowanie Słowem” organizowany jest dla uczniów klas IV–VIII.„SZKOLNE SPA”
Dzień Kobiet w klasie 2a upłynął w miłej i relaksującej atmosferze. Sala lekcyjna zamieniła się w małe „szkolne SPA”. Dziewczynki mogły liczyć na chwilę odpoczynku przy spokojnej muzyce oraz pielęgnację. Był to czas na wspólne rozmowy i integrację w nieco innej formie niż zwykle.
Polski poza ławką - kolejna odsłona









