NASZE DZIAŁANIA NA RZECZ EKOLOGII

Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu „Szkolne przygody Gangu Fajniaków”. Jesteśmy jednym z czterech żywiołów - WODĄ. Właśnie to określenie do nas pasuje. Żywiołowi na co dzień, pełni pasji i zaangażowania – pierwszoklasiści z klasy integracyjnej. To nasz pierwszy, ale nie ostatni, tak wielki projekt. Jesteśmy ze sobą dopiero od trzech miesięcy, ale zdziałaliśmy tak wiele. Inspiracją stał się Gang Fajniaków i jego działania na rzecz ekologii. Dzięki ciekawym opowieściom z Ekozakątka, doświadczeniom i eksperymentom dowiedzieliśmy się m.in. jak mało na Ziemi jest wody pitnej, jak ją oszczędzać i jak wygląda obieg wody w przyrodzie.

Każda z wykonanych przez nas prac plastycznych jest inna – tak jak każdy z nas. Odzwierciedla to, czym jest dla nas woda. Nasze działania wyszły poza salę lekcyjną, szkołę – wprost do naszych domów. Zrobiliśmy też ciekawe fotografie, przedstawiające nas jako maleńką istotę korzystającą z dobrodziejstw matki Ziemi. Wiemy już, że będziemy oszczędzać każdą kropelkę wody. Również od nas zależy przyszłość naszej planety.

galeria zdjęć >>>

Klasa Ia