Warsztaty zapachowe

Nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia są zapachy, które nadają mu charakterystyczny klimat. Z tego powodu, dla uczniów uczęszczających na zajęcia stacjonarne w naszej szkole, zorganizowano warsztaty zapachowe pt. "Święta malowane zapachami". Uczniowie mogli się nie tylko zapoznać z najpopularniejszymi świątecznymi aromatami, ale również wykonywali pachnące bombki. Czym pachnie Boże Narodzenie? Symbolem Bożego Narodzenia jest żywe drzewko iglaste, takie jak świerk czy jodła, które niesamowicie pachną - lasem i naturą.

Zapach choinki nieodłącznie wpisuje się w klimat zbliżających się świąt. Święta pachną ciastami i ciasteczkami, które wypiekamy specjalnie na tą wyjątkową okazję. Makowiec, pierniczki czy delikatne kruche ciasteczka – już na samą myśl wywołują uśmiech na naszej twarzy i burczenie w brzuchu. Aromat świąteczny to również anyż, słodka wanilia oraz zagadkowe goździki. Pomarańcze i mandarynki to owoce, które dodajemy do świątecznych potraw, wieszamy na choinkę czy wykorzystujemy jako naturalne ozdoby. Bez mandarynek i pomarańczy nie ma świąt w polskim wydaniu. Uczniowie uczyli się rozpoznawać zapachy, określali swoje preferencje zapachowe oraz uczestniczyli w zgadywankch zapachowych. Takie warsztaty to miły wstęp do Świąt Bożego Narodzenia.

fotogaleria >>>

Przygotowała: