PIERWSZAKI DOKARMIAJĄ PTAKI

Zima to trudny czas dla ptaków. Silne mrozy i obfite opady śniegu powodują, że ptaki mają ogromne problemy ze zdobyciem pożywienia. Z pomocą głodującym ptakom wyruszyli uczniowie klasy 1b, którzy w trakcie zajęć samodzielnie wykonali wspaniałe karmniki z kubeczków plastikowych, siatek po owocach oraz sznurka.Z ogromnym zaangażowaniem gromadzili w sali lekcyjnej pokarm dla ptaków.

Wśród smakołyków znalazły się rozmaite ziarna, specjalne karmy oraz tłuszczowe kule. Dokarmiając ptaki dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Akcja była doskonałą okazja do kształtowania i rozwijania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz naturalnej w tym wieku wrażliwości na losy zwierząt. Pierwszoklasiści spisali się na medal. Skrzydlaci przyjaciele odwdzięczą się pewnie pięknym śpiewem w czasie wiosny.

galeria zdjęć >>>

K. Stępień 
J. Górnicka