Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas IVb, Vb, VId oraz VIId obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony 21 lat temu. Na początek przypomnieliśmy sobie kilka ważnych cytatów:

  • "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, że Polacy nie gęsi, iż swój język mają". Mikołaj Rej
  • "A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego-hańbą oczywistą". Franciszek Ksawery Dmochowski

Następnie wszyscy wysłuchali piosenki w wykonaniu kabaretu Smile "Błędy językowe". Uczniowie wspaniale poradzili sobie z wyłapaniem błędów i wskazaniem ich poprawnej wymowy oraz pisowni. Na koniec próbowali swoich sił w "łamańcach językowych".  Te lekcje pokazały jak ważna jest mowa ojczysta i pozwoliły na chwilę zabawy i relaksu z językiem polskim.

fotogaleria >>>

Malwina Stachowska