Szanowni Państwo

Minister Edukacji i Nauki w Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 561, 651 i 701) wprowadził zmiany odnośnie zdalnego nauczania. W województwie dolnośląskim dalej do 2 maja 20201 czyli w szkołach do piątku 30 kwietnia obowiązują:

• zdalne nauczanie w klasach 1-8,
  • zajęcia w szkole dla uczniów niepełnosprawnych,
  • dotychczasowe obostrzenia.

Zgodnie z  5 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017r., poz. 1603 ze zmianami) dyrektor szkoły ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 29 i 30 kwietnia 2021 (czwartek i piątek). W tych nie będą odbywać się zajęcia lekcyjne.
Zostaje utrzymany również obowiązek zorganizowania przez dyrektora szkoły opieki świetlicowej dla dzieci, których rodzice są do tego uprawnieni. Wsparcie mogą uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii. Z opieki świetlicowej mogą również skorzystać uczniowie niepełnosprawni, którzy uczestniczą w zajęciach na terenie szkoły, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki.

Elżbieta Giżewska