Informacje dla Uczniów i Rodziców

1. Od wtorku 4 maja 2021 uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.
2. Do piątku 14 maja 2021 zostało przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.
3. Od poniedziałku 17 maja 2021 przewidywana nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych. Harmonogram powrotu uczniów do szkoły zostanie podany w późniejszym terminie. W szkole może od tego dnia przebywać 50% uczniów klas 4-8.

4. Dyrekcja szkoły w pierwszej kolejności planuje powrót do szkoły uczniów klas ósmych, którzy od 25 mają zaplanowany zewnętrzny egzamin ósmoklasistów.
5. W szkole zostaną utrzymane Wytyczne MEiN, MZ i GIS. Dalej obowiązują Procedury organizacji zajęć w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie .
6. W porozumieniu z wychowawcami klas 1-3 zostanie ustalony indywidualny harmonogram dla danej klasy, uwzględniający, m.in.:, korzystanie z przerw na korytarzach (nie rzadziej niż co 45 min) oraz korzystanie ze stołówki szkolnej.
7. Od wtorku 4 maja godziny przychodzenia do szkoły przedstawiają się następująco (wejście główne):
   a. Klasy pierwsze od 7.45
   b. Klasy drugie od 8.00
   c. Klasy trzecie od 8.15
  d. Jeżeli Rodzice muszą wcześniej przywieść dziecko ze względu na pracę lub czas komunikacji miejskiej, dziecko może wejść do szkoły i poczekać w świetlicy szkolnej.
   e. Klasy trzecie kończą zajęcia w poniedziałek i wtorek o 12.45, a od środy do piątku o 11.45.
   f. Czas przeznaczony na rozbieranie uczniów nauczyciele skorygują długością przerw długich.
8. Dla uczniów klas 4-8, którzy ze względu na niepełnosprawność lub z innych ważnych względów nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły może zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole. Należy zgłosić taką potrzebę wychowawcy klasy, który przekazuje to dyrektorowi szkoły. Dla tych uczniów wychowawca klasy i nauczyciel wspomagający ustali w porozumieniu z dyrektorem indywidualny plan zajęć w szkole ( kontynuacja).
9. Od 4 maja szkoła zapewnia funkcjonowanie świetlicy szkolnej w stałych godzinach pracy .
10. Zajęcia w ramach pomocy pedagogiczno-psychologicznej odbywają się wg planu.
11. W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektor szkoły może umożliwić uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach do 5 osób. Jeżeli na konsultacje w szkole zgłosi się cała klasa, grupa zostanie podzielona na zespoły 5-osobowe i spotkania z nauczycielem będą odbywać się raz w miesiącu. Konsultacje w porozumieniu z uczniami mogą odbywać się również zdalnie (np. z całą klasą). Należy zgłosić taką potrzebę wychowawcy klasy, który przekazuje to dyrektorowi szkoły. Godziny konsultacji przekaże wychowawca klasy.
12. Wychowawca klasy jest koordynatorem w zakresie zdalnego nauczania. Zajęcia odbywają się wg planu lekcji z możliwością przesunięcia godzin. Jeżeli nauczyciel jest na zwolnieniu lekarskim, lekcje się nie odbywają z zastrzeżeniem , że w ciągu dnia powinny być co najmniej 3 godziny lekcyjne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia
Dyrektor Szkoły  Elżbieta Giżewska