Międzynarodowy Projekt Edukacyjny
"Emocja"

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2021/2022 bierzemy udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Emocja". Do udziału w tym ważnym przedsięwzięciu zgłosiło się kilka klas z naszej szkoły. Główne jego cele to:
- kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
- rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości
- aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób
- integracja zespołu klasowego
- współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu
- wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość
- tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych
- kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.
Mamy nadzieję, że projekt przypadnie do gustu uczniom, nauczycielom oraz rodzicom, a cele zostaną w pełni zrealizowane i przyniosą wspaniałe efekty.

Monika Filip
Malwina Stachowska