Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie IIa

To nietypowe święto obchodzone jest od 2001 roku. Jego patronką jest Joanna Porazińska, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej wybitnej pisarki, dlatego temat dotyczący czytania na głos, poruszyliśmy właśnie dzisiaj.

Motywem przewodnim lekcji było oczywiście głośne czytanie, a potem wizyta w bibliotece, podczas której wszyscy uczniowie wypożyczyli  pierwszą książkę ze zbioru lektur klasy drugiej zatytułowaną „Cukierku, ty łobuzie!”. Dzieci wiedzą już, że czytanie na głos wspomaga pamięć, rozwija wyobraźnię, przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, reguluje rytm serca i redukuje stres. Przyłączyliśmy się do tej akcji, aby zachęcić nie tylko najmłodszych, do czytania głośnego. Myślimy, że takie święto warto obchodzić każdego dnia.

Grażyna Zielińska
Loretta Śliwowska