WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

Od września do 15 października 2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji  ekologicznej dotyczącej zbiórki elektroodpadów. Organizatorem Akcji jest Green Office Ecologic sp. z o. o z siedzibą w Warszawie. Za  zebrany sprzęt otrzymamy  bony, wymieniane na nagrody rzeczowe w wybranych placówkach, wskazanych przez organizatora.

Im więcej kilogramów, tym ciekawsze nagrody można zdobyć!

Zbiórce towarzyszyła kampania informacyjna przeprowadzona przez uczniów klas starszych. Oprócz okolicznościowej gazetki Hania, Lena, Sandra i Antek z klasy 8a w klasach 1-3 przeprowadzili krótkie szkolenie na temat celowości zbiórki i segregacji odpadów niebezpiecznych.  W trakcie edukacji dzieci rozwiązywały różne zadania o tematyce ochrony naszej planety przed plagą niebezpiecznych odpadów (foto).

19 października 2021 nastąpił odbiór elektroodpadów. Nazbieraliśmy sporą ilość, która zostanie zważona po wyładunku na placu w Prochowicach. Czekamy z niecierpliwością na informacje o wadze naszych elektrośmieci. Najwięcej elektroodpadów zebrali uczniowie klasy 5c.

Zbiórka  przeprowadzona w szkole  pozwoliła nam na pozbycie się uciążliwych dla środowiska śmieci zalegających w naszych domach i w szkole, ale przede wszystkim zrobiliśmy przysługę naszej zmęczonej PLANECIE.

fotogaleria >>>

B.Mikus