NASZ SUKCES

Jesteśmy uczniami klasy 2a. Otrzymaliśmy NAGRODĘ w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Swojaków". Inspiracją do udziału w tym przedsięwzięciu były ciekawe zajęcia przyrodnicze zaproponowane przez twórców tego programu. Kolejnym etapem było przygotowanie pracy plastycznej, którą wykonaliśmy wspólnymi siłami. Każdy z nas włożył swoją małą cegiełkę. Najpierw przedstawiliśmy sześć zagrożonych gatunków zwierząt na mapie Polski.

Najwięcej radości sprawiło nam lepienie ich z plasteliny. Wspólnie wyszukaliśmy jakie zwierzęta są objęte ochroną - również w naszej okolicy. Mamy na myśli przepiękne, ogromne i pełne tajemnic Bory Dolnośląskie. Okazało się, że żyją w nich zwierzęta zapisane w „Polskiej czerwonej księdze zwierząt” np. nocek, wilk, wiewiórka, orzesznica, bóbr, ropucha szara, żółw błotny. W ruch poszły: kredki, flamastry, bibuła, farby i powstało nasze malutkie dzieło, dzięki któremu uświadomiliśmy sobie, że los zwierząt na naszej planecie, w ojczyźnie i regionie zależy również od nas.