Stawiamy na gry planszowe

Mimo fascynacji nowoczesnymi technologiami i urządzeniami o możliwościach wykraczających poza przeciętną wyobraźnię, obserwujemy wyraźny renesans gier planszowych. Nie wymagają one długotrwałych przygotowań, drogiego sprzętu ani oprogramowania. Ich największą wartością jest to, że dają okazję do bezpośredniego, osobistego kontaktu z innymi ludźmi.

Jest to również doskonały trening dla szarych komórek. Doświadczyli tego uczniowie klasy 2a, którzy uczyli się  kontrolować swoje emocje oraz dystansować się wobec porażek. Poza tym drugoklasiści usprawniali  myślenie strategiczne, rozwijali spostrzegawczość, koncentrację uwagi, pamięć, wyobraźnię, a także wyrabiali orientację i refleks - właściwości niezbędne w procesie uczenia się. PAMIĘTAJMY – gry planszowe mają funkcję terapeutyczną. Dają możliwość uwolnienia się od napięć i negatywnych emocji. Pokazują jak odczytywać i wyrażać uczucia oraz uczą rozwiązywać problemy.

fotogaleria >>>

Grażyna Zielińska
Loretta Śliwowska