Warsztaty przyrodnicze
„Czy zawsze wiesz, co pijesz i jesz?”

W piątek, 18 marca uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5b, 5c i 6a  uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych  "Czy zawsze wiesz, co pijesz i jesz?”, które przygotował i poprowadził pan Rafał Łęcki.  Zajęcia miały na celu m.in. przeprowadzić prosty test na obecność skrobi w produktach spożywczych, objaśnić zasady  miareczkowania oraz sprawdzić zawartość witaminy C  w sokach owocowych – tych wyciskanych i kupowanych w kartonach. Podczas zajęć wszyscy uczniowie byli zaangażowani i wyciągnęli właściwe wnioski.

Kupowane soki zawierają znacznie mniejsze ilości witamy C niż soki ze świeżych owoców. Ponadto zawierają substancje chemiczne dodające smak. Taka forma pracy poprzez  wykonywanie doświadczeń podobała się naszym uczniom.

B.Mikus