DZIEŃ ZIEMI 2022

Dzień Ziemi – znany też jako Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia – to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić ludziom jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego, w tym roku pod hasłem przewodnim Inwestujemy w naszą planetę”.

Z okazji tego święta uczniowie klas 8a i 8c podzielili się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ochrony naszej planety z młodszymi kolegami z klas I – III. Na spotkaniach przedstawiono największe zagrożenia oraz sposoby ratunku dla Ziemi. Pogadanki we wszystkich klasach zakończyły się quizem wiedzy, w którym uczniowie byli nagradzani słodyczami i kolorowankami. Z przyjemnością informujemy, że nasi najmłodsi  mają dużą wiedzę z dziedziny ochrony środowiska.

Zapraszamy do fotorelacji >>>

Julita Frankiewicz