Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 3a

To nietypowe święto obchodzone jest od 2001 roku. Jego patronką jest Joanna Porazińska, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej wybitnej pisarki, dlatego temat dotyczący czytania na głos, poruszyliśmy właśnie dzisiaj. Czytanie na głos dzieciom od wczesnego dzieciństwa, wzbogaca słownictwo i wyobraźnię. Zdaniem psychologów dziecko, któremu czyta się na głos uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, ma chęć poznawania świata.

Bardzo cenny jest też czas poświęcony na czytanie, w czasie którego umacniają się więzi rodzinne. W tym dniu każdy uczeń przyniósł ulubioną książkę, której najciekawszy fragment, zaprezentował koleżankom i kolegom z klasy.

Grażyna Zielińska
Loretta Śliwowska