Wszystkie śmieci są nasze

  „Sprzątanie Świata” to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Akcja wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu.

Tegoroczna XXIX edycja przebiegła pod hasłem „ Wszystkie śmieci są nasze”. 

29 września 2022 r. uczniowie  V i VI klas , zaopatrzeni w worki i rękawice, udali się, aby porządkować tereny wokół naszej szkoły i osiedli mieszkaniowych.  Okazało się, że było co sprzątać - wszystkie worki zostały szybko zapełnione. Młodzieży należą się podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie. Wierzymy, że świadomość ekologiczna jest z nimi na co dzień.

fotogaleria >>>

Aneta Drozda