Dzień Osób z Afazją Rozwojową

  Biorąc udział w projekcie „Każdy inny - wszyscy równi - Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Społeczny”, nasza szkoła wspiera działania na rzecz szerzenia świadomości czym jest afazja.  Z inicjatywy Stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazję, 1 października obchodzimy po raz 6 Dzień Osób z Afazją Rozwojową.

  Ale czym w ogóle jest afazja? Afazja, to specyficzne zaburzenie rozwoju mowy i języka. Dzieci pomimo prawidłowego słuch fizycznego i normy intelektualnej mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy… Więcej informacji dotyczących afazji można odnaleźć  od dzisiaj na szkolnych korytarzach. A u pedagoga i logopedy możecie rozwiązać ciekawe zagadki. Dla zwycięzców czekają słodkie nagrody.

Czy wiesz czym jest afazja >>>

Afazja motoryczna i sensoryczna >>>

Dzień osób z afazją rozwojową >>>

 Anna Kwiecień
Beata Bulin-Duda