Programowanie robotów PHOTON

Chłopcy i dziewczęta z klas szóstych w ramach lekcji informatyki, uczą się programowania na robotach Photon,  poprzez stworzone przez siebie kody programów. Obserwując pilnie zachowanie robotów, młodzież uczy się tworzyć instrukcje, warunki  i pętle w aplikacjach blokowych. Photony posłusznie wykonują napisane dla nich programy wydając przy tym wesołe dźwięki i świecąc różnymi kolorami. Czasem jadą w innym kierunku od zaplanowanego lub wykonują inne niż zamierzone przez młodych programistów zadania.

W grudniu ub. roku szóstoklasiści rozwiązywali zadania związanie z programowaniem na swoich kontach stworzonych na platformie studio.code.org, poznając różne sposoby kodowania ruchu postaci z Maincrafta, Krainy lodu, StarWars i innych. Obecnie przyszła pora na praktyczne wykorzystanie nabytych wówczas umiejętności. Młodzież ucząc się, świetnie się przy tym bawi, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

galeria zdjęć >>>