XVIII Edycja Konkursu dla Dzieci i Młodzieży

W ramach Euroregionu NYSA , obejmującego trzy obszary przygraniczne położone w środkowej Europie, u styku granic Polski, Czech i Niemiec po raz XVIII odbywa się konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć". Celem konkursu jest przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń oraz kształtowanie pożądanych postaw prospołecznych . Tematyka konkursu dotyczy dwóch obszarów. I obszar to „Bezpieczeństwo ekologiczne – edukacja ekologiczna”, natomiast II obszar dotyczy „Bezpieczeństwa dnia codziennego”.

Edycja 2023 konkursu odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Szkolny etap konkursu odbył się dnia 3 marca 2023 r. Uczniowie, w dwóch kategoriach wiekowych rozwiązywali test na temat bezpieczeństwa. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Na podstawie wyników testu wyłoniono przedstawicieli naszej szkoły do etapu półfinałowego, który odbędzie się 30 marca w Legnicy. W kategorii klas IV – VI szkołę reprezentować będą: Lila i Szymon z klasy 6c oraz Hania z klasy 6a. Natomiast przedstawicielem klas VII – VIII będzie Zuzia z klasy 8a. Trzymamy za nich kciuki.

czytaj więcej o konkursie >>>

Julitta Frankiewicz
Barbara Mikus