Goście z ZS nr 2

3 kwietnia 2023 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami  Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Nauczyciele i uczniowie z tej placówki w ciekawy sposób zaprezentowali swoją ofertę edukacyjną. Absolwent szkoły podstawowej ma do wyboru kilka typów szkół, w których może kontynuować edukację. Są to: liceum ogólnokształcące, technikum i branżowa szkoła I stopnia. Wszystkie te ścieżki przyszłego kształcenia ma w swojej ofercie Zespół Szkół nr 2 w Lubinie. 

Nasi uczniowie dowiedzieli się, że szkoła na Szpakowej posiada znakomite zaplecze do nauki zawodu:

– multimedialne pracownie informatyczne,
– pracownie z tablicami interaktywnymi,
– doskonale wyposażona pracownia hotelarska,
– doskonale wyposażona pracownia turystyczna,
– pracownia technologii żywienia wyposażona w profesjonalny sprzęt gastronomiczny.

Reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 chwalili się prężnie działającymi na terenie placówki kołami, klubami, wolontariatem, PCK. Hala sportowa, ksero dla uczniów, biblioteka z komputerową bazą danych o zasobach biblioteki, czytelnia ze stanowiskami komputerowymi i archiwum czasopism, sklepik ze stolikami do dyspozycji uczniów i nauczycieli i najważniejsze - atrakcyjne kierunki kształcenia, to niewątpliwie dodatkowe atuty, które pomogą niezdecydowanym ósmoklasistom podjąć decyzję, gdzie kontynuować swoją naukę.

 fotogaleria >>>

A. Drozda