Zbiórka kasztanów i żołędzi

   Realizatorzy projektu „W przyjaźni z przyrodą”  zapraszają wszystkich uczniów klas I -  VIII do udziału w zbiórce kasztanów i żołędzi. Podczas zimowych chłodów stanowią one cenne źródło pokarmu dla leśnych mieszkańców.

                 Uwaga!

Zebrane kasztany i żołędzie nie powinny długo leżakować w domu a po zebraniu powinny być przechowywane w przewiewnych torbach, na świeżym powietrzu, np. na balkonie – deszcz im nie przeszkadza. Jak najszybciej należy je przynieść do szkoły – do pani woźnej wraz z karteczką, kto przyniósł i jaką ilość (imię i nazwisko, klasa). Zostaną one przesypane do specjalnych worków – podobnych do przechowywania cebuli.

         Sprawmy, aby nasze jesienne spacery
przyniosły korzyści nie tylko nam, 
ale i  zwierzynie leśnej.

B. Mikus
J. Frankiewicz