KONKURS DLA KLAS II-III -
"ZNAM TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE"
 
W poniedziałek, 11 grudnia, odbył się w naszej szkole konkurs dla klas II i III - "Znam tradycje i zwyczaje  bożonarodzeniowe". Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy uczniów na temat istoty świąt Bożego Narodzenia, ich  zwyczajów, obrzędów oraz zachęcanie do kultywowania  polskich tradycji.
 
Dwuosobowe reprezentacje klas wykonywały różnorodne zadania tak, aby  zaprezentować swoją wiedzę na temat zbliżających się świąt. W czasie zmagań konkursowych uczniowie rozwiązywali zagadki świąteczne, wyszukiwali ukryte na obrazkach szczegóły oraz słowa czy odpowiadali na pytania o tematyce bożonarodzeniowej. Do zadań poszczególnych grup należało także rozpoznawanie wybranych kolęd i pastorałek oraz dekorowanie świątecznych pierniczków.
Trzeba przyznać, że zadania  konkursowe nie były łatwe, ale wszyscy doskonale sobie z nimi poradzili!
Zmagania drużyn oceniało jury, które wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - Alicja D. i Dagmara W. z klasy 2b
II miejsce - Marek S. i Stanisław K. z kl. 3b
III miejsce - Lena M. i Milena K. z kl. 3c.
 Zwycięzcom oraz wszystkim
uczestnikom konkursu
serdecznie gratulujemy!
 
 
K. Stępień
M. Marciniak 
J. Górnicka