„Szlakiem Zamków Piastowskich”

     W sobotę 11 maja 2024 uczniowie z klas 6c, 7a, 7b, 7c, 8a i 8b uczestniczyli  w  Rajdzie „Szlakiem Zamków Piastowskich”. Organizatorem imprezy był  PTTK  Oddział w Lubinie

Trasa rajdu rozpoczynała się w Kwietnikach i wiodła Szlakiem Brzeżny przez masyw Popielowej i Swarnej.  Ostatnim etapem wędrówki  było zwiedzanie Zamku Świny, Warowni, o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1108 roku, jednego z najstarszych piastowskich grodów obronnych. Z dziedzińca zamkowego podziwialiśmy piękny widok na zamek Bolków oraz jego okolice.

      Kolejną atrakcją była: ,,Żywa lekcja historii”. Wspaniała podróż przez wieki. Poznawaliśmy historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym.  A na koniec ognisko, przy jego płomieniach i spędziliśmy  miło czas rozmawiając o naszych wrażeniach z wyprawy.

galeria zdjęć >>>

B. Mikus
K. Augustyniak
J. Frankiewicz