Wywiad z Panią Aleksandrą Wiśniewską
- nauczycielką muzyki
w Szkole Podstawowej nr 3
z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

• Dlaczego wybrała Pani zawód nauczycielki muzyki?

Od 4 klasy szkoły podstawowej uczyłam się gry na fortepianie, śpiewałam w chórze. Skończyłam szkołę muzyczną. Muzyka była mi bardzo bliska. Od dzieciństwa marzyłam o tym by zostać nauczycielką. Połączyłam dwa marzenia- o pracy nauczyciela i o zajmowaniu się muzyką.

• Co Pani najbardziej lubi w swojej pracy?

- Kontakt z uczniami- ich kreatywność, pasje. Lubię to, że w tej pracy nigdy się nie nudzę. Każdy dzień jest inny, spotkanie z każdą klasą jest interesujące, niepowtarzalne.

• Jaki jest Pani ulubiony rodzaj muzyki?

- Oczywiście muzykę klasyczną Uśmiech. Ale nie tylko. Lubię jazz, dobrego rocka, poezję śpiewaną, muzykę folkową …

• Wiemy, że pięknie gra Pani na pianinie. Na jakich jeszcze innych instrumentach potrafi Pani grać?

- Na flecie podłużnym (co też dobrze wiecie Uśmiech). Kiedyś uczyłam się grać na wiolonczeli ale to było dawno temu.

• Czy oprócz muzyki, ma Pani jeszcze inne zainteresowania?

- Interesuję się filmem, literaturą (jak wiecie jestem też nauczycielką bibliotekarką).

• Jak spędza Pani czas wolny?

- Chodzę co najmniej raz w tygodniu do kina. Lubię koncerty, festiwale muzyczne, teatr, podróże, ruch - jeżdżę na rowerze, pływam, jeżdżę na biegówkach, chodzę po górach. Zajmuję się ogródkiem i robótkami ręcznymi. Dużo czytam.

• Jaki jest pani ulubiony muzyk lub zespół muzyczny? Proszę uzasadnić swoją odpowiedź.

- Jest ich tylu, że trudno wyliczyć. Najbardziej lubię muzykę barokową różnych kompozytorów. I chyba najbardziej graną na żywo przez polski zespół „Arte dei Suonatori”

• O czym Pani marzy?

- O podróżach

• Proszę dokończyć zdania.

- Sukces to… satysfakcja z tego co się robi

- Nie wyobrażam sobie mojej pracy bez… uczniów i pracowników szkoły

- Najlepsza książka… taka, od której nie mogę się oderwać

- Ulubiony film… „Misja” w reż. Roland Joffe