Wycieczka do
Centrum Nauki Keplera
w Zielonej Górze

Dnia 12 marca uczniowie klas 1b oraz 2c odwiedzili Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Jest to doskonałe miejsce na interesującą wycieczkę – dwa poziomy sal interaktywnych wyposażonych w 87 stanowisk, pozwala na dokonywanie wielu eksperymentów z różnych dziedzin nauki. Dzieci mogły uruchamiać urządzenia na poszczególnych stanowiskach interaktywnych oraz obserwować ich działanie.
Na przykład na ruchomej platformie mogły przeżyć trzęsienie ziemi, a w specjalnej kabinie poczuć wiatr wiejący z prędkością 100 km/h. Prawdziwa nauka przez zabawę! Drugim punktem programu były warsztaty naukowe. Uczniowie klasy pierwszej, podczas zajęć chemicznych, mieli okazję samodzielnie wykonywać bezpieczne i proste doświadczenia chemiczne pod okiem prowadzących. Przekonali się, że chemia jest ciekawa i towarzyszy nam każdego dnia.
Druga klasa uczestniczyła w warsztatach biologicznych i poznała bezkręgowce wodne mieszkające na terenie Polski. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pod mikroskopem i zapoznać się z budową m.in. małż, pijawek oraz topielic. Na zakończenie rysowali poznane organizmy.

Był to wspaniale spędzony dzień. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu w doskonałych humorach i bogatsi o nowe doświadczenia.

J. Ciotkowska
K. Stępień