Dzień Św. Patryka w naszej szkole

W poniedziałek nasza szkoła wraz z uczniami przybrała kolor szmaragdowo-zielony z okazji  Dnia Św. Patryka. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. W ramach obchodów Dnia Św. Patryka uczniowie mieli szansę skorzystania z udziału w licznych konkursach i zabawach:

• lekcje przygotowane przez uczniów kl.VII dla klas pierwszych SP
    (zapoznanie z elementami historii i kultury Irlandii, nauka słownictwa oraz gry i zabawy językowe),
  • szkolny mini quiz tematyczny dla kl.2 i 3
  • konkurs na „Patrykowy kostium”

wyróżnienia: Liliana H. z kl. Ic,  Emilia P. z kl.4a,

• konkurs na gadżety związane z Dniem Św.Patryka

I miejsce- Liliana K. z kl.2a

wyróżnienie: Mikołaj O. z kl.3b, Maja B. z kl.2a, Szymon Z. z kl.2c

Pomysłów na gadżety było mnóstwo, m.in.: opaska do włosów z koniczynkami (symbol Irlandii) czy z kapeluszem skrzata, garnek ze złotymi monetami, figurki skrzata,  kapelusze czy krawat Leprechauna .

• zabawa terenowa w szukanie ukrytych w szkole koniczynek
  • -St. Patrick`s Corners - na każdym piętrze naszej szkoły były kąciki tematyczne dot. tego święta.

Na osoby, które wykazały się największa pomysłowością i zaangażowaniem czekają  nagrody. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do obejrzenia foto-relacji.

fotogaleria >>>

Organizatorki: