Skarpetkowe ośmiorniczki

oNie zawsze zachwyca dzieci kupiona, gotowa, zazwyczaj kosztowna zabawka. Często ustępuje ona  zdecydowanie najukochańszemu pieskowi albo misiowi, który stanowi przedłużenie życia nieużytecznej już bluzy lub znoszonej spódniczki. Dodatkowym elementem wpływającym na przywiązanie do takiej zabawki jest trud i wysiłek włożony przez dziecko  w jej wykonanie. Na zajęciach plastyczno-technicznych dzieci z klasy Ia robiły według podanej instrukcji zabawki - ośmiorniczki.

Do ich wykonania potrzebne były: dwie stare skarpetki, wata lub styropianowa kulka, guziczki na oczka, gumki recepturki i kolorowe wstążki. Jak się później okazało wykonanie takiej zabawki wcale nie było łatwe, ale efekt końcowy - kolorowe, wesołe i mięciutkie ośmiorniczki - to strzał w dziesiątkę. Zapewniły dzieciom niezłą zabawę podczas przerw. Czasem fajnie jest zrobić coś z niczego.

galeria zdjęć >>>

Grażyna Zielińska
Loretta Śliwowska