PROJEKT „DOM”

Uczniowie klasy 2a od kwietnia zaangażowali się w realizację projektu „DOM”, którego głównym celem było poznanie nazw zawodów wykonywanych przy budowie domu. Pracując w zespołach, przy wsparciu pana konserwatora uczniowie „wybudowali” makietę domu z kartonów. Domek jest na tyle duży, że dzieci mogą poruszać się w nim swobodnie. Podczas prac „murowali”, kładli dachówkę, malowali i tapetowali ściany oraz projektowali meble. Następnie wnętrze domu ozdobiły własnoręcznie namalowane obrazy oraz doniczkowe kwiaty.

Realizując projekt uczniowie poznali zawody związane z budownictwem na pierwszym etapie: architekt, inżynier budownictwa, robotnik budowlany, murarz, tynkarz, malarz, ogrodnik oraz te, które są przydatne na etapie urządzania wnętrz: stolarz, hydraulik, elektryk, tapeciarz, dekorator wnętrz. Wykonanie zadania sprawiło uczniom wiele radości i chociaż było pracochłonne, warto było je zrealizować.

galeria zdjęć >>>

Agnieszka Mielnik – Chudzia
Anna Franczak - Bodziona