Światowy Dzień Ochrony Środowiska .

Został ustanowiony w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od tego czasu każdego roku 5 czerwca w ponad 100 krajach, także w Polsce organizowane są różnego rodzaju inicjatywy. Tegoroczne hasło obchodów to „Go Wild for Life” czyli "Bądź dziki - dla życia".  Ciągłe zmiany klimatyczne spowodowały że jest to dzień spędzany w atmosferze troski i refleksji nad naszą planetą. Każdemu z nas od najmłodszych lat, wpajana jest potrzeba jej ochrony i konieczność dbania o środowisko. Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do akcji organizując wystawę plakatów. Wykonane zostały przez chętnych uczniów zachęconych przez Panią Julittę Frankiewicz -nauczycielkę biologii. Tematyka obejmowała m.in.  propozycje spędzania czasu wolnego zgodnie z naturą.

Poznając poniki przyrody Lubina, udając się na wyprawę do rezerwatu przyrody, czy też parku narodowego.  Ważnym zagadnieniem są też  sposoby gospodarowania zasobami przyrody, formy ochrony przyrody w Polsce szczególną uwagę poświęciliśmy na najbliższe otoczenie. Z powyższymi tematami można zapoznać się zwiedzając wystawę plakatów na korytarzach naszej szkoły.

Przyrodnicy z 8A