ŚPIEWANIE PATRIOTYCZNYCH PIEŚNI

W tym roku (po rocznej przerwie) odbył się w naszym mieście piknik wojskowy z okazji 11 listopada, czyli 103-ciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Można było zobaczyć sprzęt wojskowy, kolejki ustawiały do Leopardów, Bojowych Wozów Piechoty, stanowisk z bronią. Szczęśliwcy mogli wejść do czołgów, potrzymać broń (oczywiście zabezpieczoną i nienaładowaną) np. karabin Grot z celownikiem optycznym, zjeść wojskową grochówkę lub bigos.

Potem w sali RCS'u śpiewano pieśni wojskowe i patriotyczne. Wśród śpiewających było wielu lubinian, dorosłych, naszych sportowców, dzieci, milusińskich przedszkolaków, poważnych harcerzy i innych. Nie zabrakło też dzieci z naszej szkoły. Niektórzy (np. Julka) byli na tyle odważni, że weszli na scenę, by zaśpiewać pieśni, które uczyła pani Ola.

Dzień był miły, radosny, ale także uroczysty i pełen zadumy nad losami Polaków. Ciesząc się wolnością, pamiętajmy o tych, którzy oddali za nią życie.

fotogaleria >>>

Małgorzata Żmijewska