Maraton Matematyczny

Mimo zbliżającego się końca roku szkolnego, a co za tym idzie, nadchodzących wakacji, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Wrocławskim Maratonie Matematycznym. Zwykle wszystkie etapy tych zawodów odbywają się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – we wrześniu. Jednak w ostatnich latach ze względu na sytuację epidemiczną maraton nie był organizowany.

W tym roku szkolnym eliminacje zostały przeprowadzone 31 maja w szkołach, a finał we Wrocławiu – 11 czerwca.  Z naszej szkoły do finału zakwalifikowało się dwóch uczniów w kategorii młodzików ( klasy 3 – 5): Paweł P – klasa 4b oraz Dawid K. – klasa 5a. Podczas zmagań finałowych  uczniowie mogli poczuć się już jak prawdziwi studenci i usiąść w sali wykładowej Instytutu Matematycznego.

Gratulujemy sukcesu
i życzymy powodzenia