XVIII Wrocławski Maraton Matematyczny

30 września odbyły się eliminacje XVIII Wrocławskiego Maratonu Matematycznego. Z powodu zagrożenia epidemicznego konkursu odbywa się w formie hybrydowej. Uczestnicy są podzielni na pięć kategorii wiekowych: młodzicy, juniorzy, szkoły średnie, dorośli amatorzy, dorośli profesjonaliści. Trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie maratonu. W ciągu 45 minut w warunkach kontrolowanej samodzielności rozwiązywali test (jednokrotnego wyboru i krótkiej odpowiedzi). Po otrzymaniu ze szkół wyników eliminacji ustalony będzie próg kwalifikacji do finału i ogłoszona będzie lista finalistów. O wynikach finału decyduje suma punktów ze wszystkich rund.

W każdej kategorii wiekowej wyłanianych jest 10-15 najlepszych zawodników, którzy uczestniczą w stacjonarnym Wielkim Finale, który rozegrany będzie w reżimie sanitarnym.

  Życzymy jak najlepszych wyników!!!

Alicja Dobrzańska
Justyna Dobek-Golonka
Aneta Żywokarta