Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
„KANGUR 2023”

16 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2023”.

Wzięło w nim udział 33 uczniów. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo “Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu ze wszystkich krajów. W Polsce odbywa się od 1992 roku.

Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Biorą w nim udział uczniowie z 60 krajów położonych na wszystkich kontynentach.

Zadania w teście mają wysoki stopień trudności i wymagają od ucznia zdolności matematycznych, szerokiej wiedzy i dużej umiejętności logicznego myślenia.

Wyróżnienia zdobyli:
Hania G. KL. IIb
Tymoteusz S. KL. IVa
Kalina Ł KL. Vc
Jan C. KL. Vb
Szymon L. KL. Vb
Paweł P. KL. Vb

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy
i życzymy sukcesów w następnej edycji Konkursu
w kolejnym roku szkolnym.

A. Dobrzańska