Zebrane przez nas kasztany i żołędzie

   W ramach projektu ,,W przyjaźni z przyrodą” w Naszej Szkole odbywa się zbiórka kasztanów i żołędzi, której celem jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy sporą ilość kasztanów i żołędzi Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Pierwsze  zbiory zostały już przekazane do nadleśnictwa. Zostaną one  umieszczone w odpowiednich miejscach w lesie i będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę.

Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji,
ogromne podziękowania!

Jednak akcja trwa nadal,
zachęcamy do zbiórki
tych zwierzęcych smakołyków!

    

B.Mikus,
J. Frankiewicz