7.03. 2024 r. klasy ósme
wzięły udział w warsztatach:
,,Naturalne kosmetyki”.

Jeśli w swojej codziennej pielęgnacji starasz się unikać produktów zawierających składniki o szkodliwym działaniu to postaw na naturalne kosmetyki, które możesz wykonać samodzielnie. Zyskasz specyfiki dostosowane do Twoich potrzeb, dostarczysz sobie rozrywki godnej małego chemika. Z kosmetykami jest podobnie jak z jedzeniem. Możemy iść do sklepu i kupić gotowy zestaw obiadowy lub kupić składniki i zrobić z nich ulubioną potrawę.

Udało nam się przygotować proste kosmetyki: peeling kawowy do ciała, wybielającą pastę do zębów, antyperspirant z oleju kokosowego, tonik do twarzy, maskę do włosów z awokado, oraz szampon z mąki żytniej. Podczas przygotowywania specyfików pamiętaliśmy, by zachowywać odpowiednie proporcje składników. A jak się przy tym bawiliśmy – zobaczcie sami.

 galeria zdjęć >>>

Julitta Frankiewicz
Foto: Barbara Mikus