Co w trawie piszczy?
Wycieczka do Zoo Lubin- klasa 1a i 1c

Widzieliście kiedyś żubra? A może słyszeliście jego chruczenie? Dnia 26.03.2024  uczniowie klasy 1a i 1c uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach przyrodniczych pt. „Co w trawie piszczy?” na terenie Ogrodu Zoologicznego w Lubinie.  Podczas spotkania uczniowie poznali największego europejskiego ssaka z bliska, a także zagrożenia dla jego funkcjonowania w przyrodzie. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat lasu i poznali jego poszczególne warstwy.

Temat został zrealizowany w oparciu o Ścieżkę edukacyjno-turystyczną „Fauna Polski”.  Piękna pogoda pozwoliła również na zwiedzanie parku przyrodniczego oraz piknik na łonie natury. Celem wycieczki było wzbudzenie u dzieci ciekawości przyrodniczej oraz kształtowanie postawy prawidłowej i aktywnej pomocy zwierzętom. 

 galeria zdjęć >>> 

M. Ostapowicz
D. Zdobylak
G. Zielińska
L. Śliwowska