"Uwolnij Książkę - zaopiekuj się mną"

to nasza szkolna akcja mająca na celu popularyzowanie książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą ,,podaj dalej" to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą. Polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscu publicznym, szeroko dostępnym jakim jest szkolny korytarz szkolny :) po to by znalazca mógł je przeczytać, przekazać dalej, ewentualnie zaopiekować się nią tak, aby mogła z nim pozostać na dłużej.

Głównym celem naszej akcji (przy wsparciu nie tylko wolontariatu szkolnego, biblioteki, czy samorządu szkolnego, ale przede wszystkim całej naszej szkolnej społeczności) jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie , aby książka nie kojarzyła się Młodym i Dojrzałym :) ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, wolnym czasem i rozrywką, ale również przygodą. Ważnym też czynnikiem, jest uwrażliwienie uczniów na poszanowanie twórczości piśmienniczej, rozbudzenie empatii i chęci dzielenia się z innymi tym co najcenniejsze.

 Serdecznie zapraszam do gremialnego włączenia się do akcji.
Regał  wraz z książkami będzie na parterze obok sali nr 7.

R.Bodyk