APEL Z OKAZJI
105-tej ROCZNICY ODZYSKANIA
PRZEZ POLSKĘ
NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek (9 XI) odbył się w naszej szkole apel z okazji 105-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie odśpiewali hymn narodowy i inne pieśni patriotyczne. Zobaczyli też scenkę, przygotowaną przez kolegów z klasy IVb i VIIa. Odważna i energiczna Baśka nie chce już dłużej czekać na ociągającego się brata - Andrzeja i kolegę – Józka. Postanawia zaciągnąć się do Legionów. Swoją zdecydowaną i bezkompromisową postawą przekonuje chłopców, by wstąpili wszyscy razem do wojska pod wodzą Józefa Piłsudskiego. Ta krótka scenka miała uzmysłowić nam współczesnym, jak wiele zawdzięczamy odwadze i poświęceniu młodych ludzi walczących niegdyś o wolną Polskę.

Wszystkim uczniom pięknie śpiewającym patriotyczne pieśni oraz tym, którzy od dwóch miesięcy przygotowywali przedstawienie, serdecznie dziękujemy.

 fotogaleria >>>

Organizatorzy:
Agnieszka Marciniak
Kamil Lis
Dorota Słabicka
Anna Franczak-Bodziona
Izabella Polak-Salomon
Agnieszka Kulba
Katarzyna Matłosz
Małgorzata Żmijewska