Rajd „Śladami Jana Jonstona” - 18 listopada 2023

     W sobotę 18 listopada 2023 r. grupa uczniów z klas 6a, 6c, 7c i 8a uczestniczyła w pieszym rajdzie „Śladami Jana Jonstona” na trasie Składowice - Mleczno. W położonych ok. 7 km od Lubina Składowicach znajduje się  renesansowy pałac - a raczej jego ruiny - wzniesiony prawdopodobnie dla rodu von Haugwitz, który nabył Składowice na początku XVI wieku. Następnie w latach 1656 - 1675 rezydował w nim  wybitny lekarz, przyrodnik i historyk Johann Jonston. 

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy spod pałacu pod kierunkiem pana Jacka, przewodnika PTTK. Pogoda i humory dopisały. Po ok. dwugodzinnej wędrówce dotarliśmy do świetlicy w Mlecznie. Tam czekały na nas kolejne atrakcje: grillowane przez nas kiełbaski i pianki, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu oraz zajęcia warsztatowe w świetlicy. Świetnie bawiliśmy się tańcząc belgijkę i labado. Natomiast zajęcia warsztatowe w świetlicy prowadzone przez panią Olę z Herbal Power były naszą wisienką na torcie. Każdy mógł samodzielnie wykonać gipsowy odlew liścia i następnie go pomalować. Niektórzy wykonali prawdziwe dzieła sztuki.

Zapraszamy na fotorelacje >>>

Anna Jędrasik
Barbara Mikus