Rugby Tag

          W dniu 21 listopada 2023 w hali RCS w Lubinie odbył się Regionalny Turniej Integracyjny Rugby Tag, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas: 8a  Mark K.  i Agata S., 6a Natan K. oraz 6c Piotr Z i Alan M.  Celem przedsięwzięcia była popularyzacja RUGBY TAG jako nowej formy aktywności fizycznej, integracja młodzieży z placówek z całego regionu oraz kształtowanie postaw sportowej rywalizacji według zasad fair play. Drużynę z naszej szkoły zainspirowała  pani Elżbieta Sagan. Organizatorami imprezy byli Klub Rugby Miedziowi Lubin, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubinie oraz RCS. 

         Nasi uczniowie wspaniale się bawili . Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, choć nie brakowało momentów bardzo ekscytujących. Na zakończenie  otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki do rugby, która ma stanowić dobry początek do rozwoju dyscypliny.

fotogaleria >>>

E. Sagan
J. Frankiewicz