XVIII Konkurs Matematyczny KOMA

W sobotę 9 grudnia odbył się finał konkursu matematycznego KOMA w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Tymoteusz S. z kl. 5a – kategoria młodzicy  i Paweł P. z klasy 6b- kategoria juniorzy. W konkursie wzięło udział 2386 uczniów, w tym 508 Młodzików i 773 Juniorów. Konkurs jest otwarty i bezpłatny, mogą brać w nim udział szkoły z całej Polski. Ma niespotykaną formę. Nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania ze zrozumieniem i przetwarzania informacji. Uczniowie wysłuchują ok. godzinnego wykładu z matematyki, a potem rozwiązują zadania dotyczące tego tematu. Mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek.

Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów!

     

 Justyna Dobek-Golonka
Alicja Dobrzańska