SADZENIE LASU – 20 MARCA 2024

        W środę 20 marca w Leśnictwie Koźlice, realizując projekt ,,W przyjaźni z przyrodą”, włączyliśmy się w akcję wiosennego nasadzenia drzew. Efektem wspólnej pracy jest posadzenie wielu sadzonek sosny. Sadzenie poprzedziło wysłuchanie ciekawych opowieści z życia lasu. Przeprowadzone zostało szkolenie dotyczące techniki sadzenia sadzonek sosny. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zaangażowali się w akcję. Uczniowie klas 7c i 6b mieli również możliwość spotkania ze strażakami, którzy zaprezentowali techniki gaszenia lasu. Młodzież miała też możliwość samodzielnie dokonać takiej próby. Ale to nie koniec atrakcji. Grupa Ratownicza Dziesław przeprowadziła instruktaż z pierwszej pomocy Spotkanie  zakończono wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Uczniowie wraz z nauczycielami wyrazili chęć dalszej współpracy. Cudownie będzie podziwiać efekty naszej pracy za kilkanaście lat. 

        Akcje takie są bardzo potrzebne. Uświadamiają, jak ważna jest bioróżnorodność  w lasach, uczą młodzież ciężkiej pracy i potrzeby zrobienia czegoś dla środowiska. To wspaniała inicjatywa, która uczy i pokazuje, że każdy może przyczynić się do poprawy życia na naszej planecie.

fotogaleria >>> 

J. Frankiewicz
I. Martynowicz
B. Mikus
D. Słabicka