ZDROWIE NA WIDELCU

W piątek 19 kwietnia 2024  drużyna  naszej szkoły w  składzie - Basia z klasy 8a  i Marcel z 8b uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie „Zdrowie na widelcu”, którego gospodarzem byli nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Celem konkursy było promowanie  zdrowego odżywiania. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy i krzyżówkę dotyczące wiadomości z zakresu zdrowego odżywiania i funkcjonowania układu pokarmowego.

Sprawdzano również znajomość poszczególnych poziomów  w  piramidzie zdrowia. Na zakończenie uczniowie wykonywali zadanie praktyczne. Należało przygotować ciepły posiłek – bułeczki z ciasta francuskiego faszerowane do wyboru, szpinakiem, pieczarkami lub na słodko. To zadanie wykonano w bardzo dobrze wyposażonej  pracowni gastronomicznej. Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zajęli I miejsce. A upieczone bułeczki oraz ciasta przygotowane  przez uczniów klas gastronomicznych stanowiły poczęstunek dla uczestników konkursu.

Julitta Frankiewicz
Barbara Mikus