EUROPEJSKI TYDZIEŃ  SPORTU 
 
     W dniach od 23 do 30 września  odbyła się ósma edycja Europejskiego Tygodnia Sportu pod hasłem #BeActive (ruszaj się). Ta ogólnoeuropejska kampania miała na celu promowanie sportu i aktywnego trybu życia, nie tylko tylko podczas obchodu tego Tygodnia, ale przez cały rok!
    Nasza szkoła również przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Europejski Tydzień Sportu rozpoczęliśmy  Międzyszkolnym Integracyjnym Marszobiegiem Terenowym w Parku Leśnym w Lubinie. Było aktywnie, miło i wesoło. Drużyna SP3 pokonała trasę marszobiegu składającą się z 6 odcinków i 5 stacji sprawnościowych. Wszyscy spisali się na medal:) Po wykonaniu zadania był czas na  Park Linowy, gry i zabawy oraz posiłek regeneracyjny. Nie zabrakło również atrakcji. Przybyli do nas strażacy prezentując wóz strażacki oraz sprzęt gaśniczy. Gościł także "Krecik" z Zagłębia Lubin wręczając każdemu dziecku bilet na mecz. 
     
 Europejski Tydzień Sportu świętowaliśmy również na lekcjach w-f.
Klasy IV-VIII rywalizowały między sobą w różnorodnych grach i zabawach sportowych.  Najchętniej wybierali piłkę nożną, piłkę ręczną, dwa ognie i palanta. 
       Było dużo zabawy, emocji i pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego!!!
 
 
Nauczyciele w-f:
A.Mrugalska-Budzan
E.Sagan
T.Kozlowski